נשמיות

מה הן נשמיות? נשמיות הן אמצעי להגנת נשימה (RPE) וכוללות כיסוי האף והפה. הנשמיות מגנות על הנשימה במקומות בהם קיימים מזהמים מסוגים שונים.

הוראות חבישת נשמית

נשמיות הכוללות שסתום פליטה ™Cool Flow™ 3M מורידות את החום והלחות המצטברים בנשמית, ומאפשרות עבודה נוחה במקומות חמים ולחים. *למידע נוסף.
 
נשמיות בעלות שלוש דפנות מכסות שטח פנים נרחב ומאפשרות התאמה למבנה הפנים תוך הגנה מירבית על הנשימה.
 
מתי ייעשה שימוש בנשמית? שימוש בנשמית ייעשה כאשר בסביבת העבודה קיים ריכוז גבוה של מזהמים כגון אבק, גזים, תרסיסים, אדים וכו' (ראה סוג המזהמים). דרך החשיפה המרכזית למזהמים היא באמצעות שאיפה. עבודות מסויימות עשויות להביא לפליטת מזהמים. עבודה ללא שימוש באמצעי הגנה במקומות בהם מצויים מזהמים עלולה לגרום לבעיות בריאות שונות. 
 
כיצד לבחור נשמיות? הנשמיות מיועדות להגן על הנשימה מפני מזהמים שונים. בעת בחירת נשמית יש להתייחס לסוג העבודה שלשמה נועדה הנשמית. הנשמיות מיועדות לסוג מסויים של מזהמים. באם נעשית עבודה צביעה, יש לוודא שהנשמית מיועדת לביצוע עבודה מסוג זה, מאחר ורוב הנשמיות אינן מיועדות לעבודה מסוג זה.
יש לקחת בחשבון את סוג המזהם ואת רמת ריכוזו באויר. בדיקה זו תיעשה באמצעות מומחה. לאחר מכן יש לוודא כי הנשמית שנבחרה עומדת בקריטריונים ובתקן המיועד לרמת המזהמים.
 
מה הוא סוג המזהמים מפניו מגנה הנשמית? הנשמית מיועדת להגן על הנשימה מפני אבק, אדים ואירוסלים, אלו חלקיקים קטנים המצויים באוויר. אבק נוצר בסביבת עבודה כתוצאה מפעולות שיוף, ניסור, השחזה, ריסוק, חיתוך והסרת חלודה (עץ או מתכת, לחילופין). כך גם בהליכי בנייה- גיבוס וליטוש. אדים נוצרים כתוצאה מהתכה או אידוי וקירור מהיר של מתכת לאחר מכן. הליך זה מביא להימצאות חלקיקים מסוכנים באויר. אירוסלים הינם חלקיקים הנוצרים כתוצאה מפעולת ריסוס או ניקוי.
 
האם האבק מסוכן לבריאות? האבק באוויר מתחלק לסוגים שונים. קיים סוג אבק שאינו מזיק וסוג אבק שמהווה סיכון לחיי אדם. אבק נמצא באויר בריכוזים מסויימים באופן תמידי. ריכוזים מסויימים יכולים לגרום לשיעול ועדיין לא להוות סכנה לבריאות.
 
האם הנשמית ניתנת לשימוש ביותר מאדם אחד? הנשמית מיועדת לשימוש אדם יחיד מאחר והיא איננה ניתנת לחיטוי. כאשר פג תוקף הנשמית, באם נמצא בה לכלוך או פגם, יש להוציא אותה מכלל שימוש.
 
מה עלי לדעת טרם השימוש בנשמית? לנשמית לא ניתן לקבוע מקדם הגנה ולכן יש לוודא את ההנחיות במקום העבודה ואת דרישות החוק.

האם נשמית עם מסנן פחם פעיל מיועדת לכל סביבות העבודה? באם העבודה מתבצעת בסביבה בה קיימים חלקיקים ללא מזהמים,  אין צורך בנשמית בעלת מסנן פחם פעיל. תפקידו של מסנן הפחם הפעיל הוא לספוח אדים אורגנים או ריחות ובכך להוות איטום נוסף, לכן עבודה בנשמיות מסוג זה תיעשה בסביבת עבודה בעלת חלקיקים רעילים, אדים מסוגים שונים וריחות חזקים.

האם אדם בעל זקן יכול להשתמש בנשמית? בעלי זקנים ושפמים יכולים לחבוש את הנשמית כל זמן ששיער הפנים נכנס במלואו לנשמית. הדגש שבחבישת נשמית הוא איטום אזור הפנים והאף, ולכן קיימת עדיפות להסרת שיער הפנים בעת השימוש בנשמית. במידה ושיער הפנים אינו מאפשר איטום הנשמית, ניתן להשתמש במסכת הגנה, בברדס, או בכל אמצעי הגנה אחר שאיננו דורש איטום איזור האף והפה.

            
 • למידע נוסף על יתרונות שסתום Cool Flow™ 3M לחץ כאן

 • ההתאמה המלאה של הנשמית לפני הינה משמעותית להגנה יעילה. ראה כאן
 

               מסכות הגנה                                                     נשמיות                                                              מסננים              
 
 
מסכת פנים מלאה 3M דגם 6800                           צילום מוגדל של נשמיה דגם 3M 9310                        מסנן חלקיקים P100 דגם 3M 2091
 
 
תכונות הנשמית:

 • הנשמית מתקפלת ונוחה לנשיאה ולאחסון
 • נוחות בעת החבישה 
 • רצועות אלסטיות
 • חומר ייחודי המשלב את יתרונות הסינון המכני עם טכנולוגיית סינון מתקדמת ללכידת חלקיקים
 • שכבת סינון אלקטרוסטאטית להגנה יעילה ואמינה מפני
חלקיקים קטנים

 • אטם אף רך ורצועות בעלת מתח שווה המאפשרות נוחות
אופטימלית והגנה מרבית.

 • אזורים פנימיים רכים למגע לנוחות מרבית עם עור הפנים

 • שכבת סינון אלקטרוסטאטית להגנה יעילה ואמינה מפני
 • חלקיקים קטנים
 • אריזות אישיות לכל נשמית, המונעת זיהום הנשמית טרם השימוש ומאפשר איחסון נוח
 • עומדת בתקנים הבינלאומיים ונושאת תו תקן CE Marked
 

סרטון המציג את חבישת הנשמית
 

 

הנשמיות המיוצרות ע"י חברת ™3M הן מהמובילות בעולם ומשלבות נוחות, חדשנות ואיכות. הנשמיות מבית ™3M עומדת בתקן EN149:2001 ונושאות תקן CE.
 
לוגו חברת ™3M

חברת ™3M הינה חברה טכנולוגית שמתמקדת בפיתוח מוצרים חדשניים, וזוכה להערכה רבה בעד פועלה. 3m הינה חברה מובילה בתחומי העיסוק שלה בשוק העולמי.

החברה פועלת גם בישראל וממוקמת בהרצליה פיתוח.

 
 
אדם החובש נשמית ™3M בעת עבודה