6 מברגות האימפקט המומלצות לשנת 2014

מברגת אימפקט דיוולט

כשאתם רוכשים מברגת אימפקט קל מאוד להתבלבל. יש המון דגמים במחירים שונים ועם נתונים טכניים שונים, ולכן לפני ביצוע הרכישה יש לבחור את המברגה תוך היכרות עם צרכי העבודה שלכם ועם הפרמטרים השונים שעל פיהם בוחרים מברגת אימפקט.

חשוב מאוד גם להסתייע בהמלצות מגורם בר סמכא. לאודי כלי עבודה ניסיון רב של 30 שנה שבהם צברה ניסיון רב מול לקוחות ובעלי מקצוע רבים שקנו כלי עבודה והביעו את חוות דעתם המוסמכת על הכלים שרכשו. חוות הדעת מתבססת גם על ניסיונו של הצוות המוסמך על פי בדיקת הכלים, ועל פי בחינת כל הנתונים הכלליים והטכניים של מברגות האימפקט.

במאמר הבא ניתן הסבר על מברגת האימפקט ועל הפרמטרים שעל פיהם יש לבחור אותה, ונפרט על 6 מברגות האימפקט המומלצות ביותר. המברגות עליהן אנו ממליצים לכם במאמר הן מברגות האימפקט המשתלמות ושוות הקנייה ביותר בשיקולי עלות מול תועלת.

אנו נמליץ על מברגות אימפקט שנותנות תמורה גבוהה לכסף ומתאימות גם לבעלי מקצוע שרוצים כלי עבודה איכותי במחיר זול יחסית וגם לאנשים פרטיים שרוצים מברגת אימפקט איכותית. ראוי לציין שיש מברגות אימפקט טובות יותר מאלה המוצגות כאן בדף, אך כאן אנחנו ממליצים על מברגות טובות במיוחד שהן גם זולות יחסית.

מברגת אימפקט למי זה מתאים?

אם אתה שואל את עצמך אם מברגת אימפקט זה כלי העבודה המתאים לך? חשוב שתדע שמברגת אימפקט לעומת מברגה/מקדחה עם קלאץ' מיועדת ומתאימה במיוחד להברגות של ברגים.
כן, היא מתאימה ואפשר גם לקדוח איתה בעץ, פלסטיק, מתכת ואפילו אבן, אבל הייעוד העיקרי של כלי עבודה זה הוא הברגה ושחרור של ברגים, הרבה ברגים, מהר ומסוגים שונים. ניתן להבריג ברגי סיבית לעץ, ברגים לפח, ברגי גבס, ברגים לתוך דיבלים בקירות, להרכיב בוקסות ומתאמים ולהבריג ולהדק ברגי הידוק, הברגה של ברגי איסכורית והרשימה עוד ארוכה.
מה גורם למברגת האמפקט להיות כזאת טובה בהברגה של ברגים? למברגת האימפקט מנגנון ייחודי שלא קיים במברגות ומקדחות רגילות עם/בלי מנגנון קלאץ'. מנגנון זה הוא מנגנון ה"אימפקט" אשר מפעיל פעולות דפיקה בנוסף לפעולת הסיבוב הרגילה, ברגע שהבורג מתחיל לחדור לחומר ולהתנגד מעט מופעלות דפיקות בכיוון הסיבוב וכך הברגים נכנסים בצורה מהירה וקלה יותר גם לחומרים הקשים ביותר.

 

מברגת אימפקט מילווקי

 

 

מה חשוב לבדוק ולהשוות בקניית מברגת אימפקט? 

בבואכם לבחור מברגת אימפקט יש צורך תחילה להכין שיעורי בית ולהגדיר לעצמכם מהו הסוג, האופי ואינטנסיביות העבודה שאתם עתידים לבצע. לאחר מכן מומלץ לבדוק מברגות ממותגים מובילים העונים על הצרכים שהגדרתם לעצמיכם. כעת יש להתייחס לטיבם של הנתונים הטכניים של הכלים שאתם בוחנים:

  • מתח עבודה - מתח העבודה (לדוגמא 10.8V, 12V, 14.4V, 18V) הוא פרמטר חשוב המעיד על עוצמת הסוללה, בדרך כלל, ככל שמתח העבודה הוא גבוה יותר כך המברגה תהיה חזקה יותר, כמובן שיש גורמים נוספים שמשפיעים על חוזק הכלי.
  • מומנט הפיתול המרבי – מומנט הפיתול המרבי הוא כוח הסיבוב של המברגה ויכולתה להתגבר על התנגדות. זהו נתון חשוב מאוד על פיו נוכל לדעת אם אכן המברגה מספקת כוח רב או חלשה לעומת המתחרות. מומנט הפיתול נמדד ביחידות של ניוטון למטר (Nm ), והוא עומד ביחס ישיר לעוצמת המברגה.
  • זמן טעינה - זמן הטעינה של הסוללה הוא גורם חשוב שיכול להשפיע על רצף העבודה, ויכול לנוע בין 10 דקות למספר שעות.
  • משקל - משקלה של מברגת האימפקט. אם עובדים עם כלי העבודה שעות רבות ובמקומות צרים/גבוהים כדאי לשקול לרכוש כלי עבודה קטן וקומפקטי.
  • מהירות הסיבוב - מהירות הסיבוב של המברגה היא למעשה מהירות העבודה שלה. והיא נמדדת בסל"ד(סיבובים לדקה). הרבה אנשים אוהבים לעבוד עם מברגות אימפקט מהירות כי הם מרגשות גם חזקות יותר, ויותר נוח לעבוד איתם.
     

מעבר לנתונים הטכניים הבדיקה צריכה להתייחס להתרשמות ממראה הכלי ובחינת הגימור שלו, תיבת האריזה וכמובן האביזרים הנלווים. בנוסף יש להתייחס לפרמטרים הנוגעים לנוחות הפיזית שלכם מול הכלי, כלומר, להחזיק את הכלי ולבחון עד כמה המשקל שלו מתאים לכם, עד כמה נוחה אחיזתו ועד כמה הוא יציב. כמובן שיש לבדוק גם את זמן האחריות ומיהו הגורם שמספק אותה.

לצפייה במקום השישי בדירוג מברגות האימפקט לחץ כאן