איך להשוות ולבחור בין מסורי מקיטה?

חברת מקיטה מייצרת מגוון כלי עבודה למקצוענים וחובבנים כמו כלי עבודה נטענים ,כלים חשמליים,  ציוד כוח כמו גנרטורים וכלי עבודה הפועלים על בנזין וסולר, מסורים ועוד.

למקיטה מוניטין רב בייצור מסורים. דגמים רבים מבין המסורים העגולים, מסורים אנכיים ומסורי השולחן והפנדל זכו בדירוג הגבוה ביותר ככלים הטובים ביותר מבין המתחרים בתחום.
ניתן לרכוש באינטרנט, דרך אתר החנות שלנו אודי כלי עבודה, מסורים רבים של מקיטה וחברות שונות. חשוב להשוות בין הסוגים השונים ולהחליט איזה מסור מתאים לך ביותר לביצוע העבודה.


שלבי החלטה, איזה מסור מתאים לנו לסוג העבודה
:

מגוון מסורי מקיטה        

שלב 1:

הגדר  לעצמך  איזה  סוג  של  מסור  אתה צריך.  מקיטה  מייצרת  מסורים  עגולים , מסורים אנכיים מקיטה, מסורי  חרב, מסורי שולחן, גורנג ופנדל ומסורים  חשמליים  לחיתוך  בטון . לכל  סוג  יש  שימוש  ייחודי  באתר  העבודה .

הידעת? מקיטה  מייצרת  יותר  מסורים  עגולים  מאשר  כל  סוג  מסור  אחר .

שלב 2:
שקול  את  האופציות  של  מסורים  נטענים או  של  מסורים  חשמליים עם  כבל . אם  תבחר  במסור  מקיטה  חשמלי  תוכל  להנות  ולעבוד  ברצף  כל  עוד  תעבוד  ליד  מקור  חשמל . מצד שני תוכל  להשתמש  במסור  מקיטה  נטען בכל  מקום  אך  תצטרך  להטעין  את  הסוללה  כדי  להמשיך  להשתמש  בה  לאחר  שהסוללה  תתרוקן . אם  תצטרך  לחתוך  בתוך  מקומות  צרים  או  בתוך  מקומות  שקשה  להעביר  לתוכם  כבל  מאריך , יהיה  הכי  טוב  ונוח להשתמש  במסור  נטען עם סוללות . בניסור של  חומרים  קשים  או  בעבודות ארוכות , יתאים יותר המסור החשמלי .    


שלב 3:
בדוק  את  יכולות  הניסור  של  הלהב . יכולת  הניסור  של  הלהב  מתבטא  במקסימום  העומק  שבו  יכול  המסור  לחתוך . ככל שהלהב גדול יותר ככה ניתן לחתוך חלקים גדולים יותר.


שלב 4:
בטיחות במקום ראשון, בקניית מסור מקיטה תעדיף תמיד דגם עם מעצור אלקטרוני. בהשוואה בין הדגמים השונים תוכל למצוא כאלה עם מעצור אלקטרוני שעוצרים את הלהב מיד עם עזיבת כפתור ההפעלה, כ-10 שניות מהר יותר מדגים ללא מעצור אלקטרוני.        


שלב 5:
תאורה על כלי העבודה, כלים מסוימים מגיעים עם תאורת לד המאירה את אזור החיתוך. במקרים רבים, עובדים במקום חשוך עם תאורה לא מספיק טובה או שגופך מסתיר את האור ויוצר צל על משטח העבודה. תאורת הלד מאפשרת לראות את נקודת החיתוך בצורה מדויקת ולהשיג תוצאות טובות יותר.


שלב 6:
בדוק את סוג להב שמגיע עם כל אחד מבין כלי העבודה שעליו אתה חושב. ככל שהלהב איכותי יותר ככה תוכל לנסר יותר ולעבוד יותר עם אותו להב לפני שתצטרך להחליף או להשחיז אותו. קיימים בשוק מסורים המגיעים עם להב וידיה חזק יותר מלהב רגיל ומחזיק מעמד זמן רב יותר, אבל גם בדרך כלל יקר יותר. אל תקנה משהו שאתה לא צריך, אם השימושים שלך עם כלי העבודה הם חובבניים ומטה אל תקנה כלי מקצועי ויקר וכמובן גם להפך, אל תקנה כלי זול אם עבודתך מאסיבית ומקצועית.


בעבודות ניסור של בטון, בלוקים, קרמיקה וכו' תוכלו לעבוד עם להב שמתאים למשימות אלו, אבל סוג הלהבים המתאים ביותר לחיתוכים אלה הוא להב עם חלקיקי יהלום סינטטי שמתאים במיוחד למטרה זאת. מסורים המיועדים לניסורים בבטון ואבן הם ייעודיים ולא מתאימים לניסור עץ וגם להפך.

שלב 7:
שאל לגבי מסורי מקיטה העשויים מרכיבי מגנזיום. אלו חזקים יותר מהדגמים הסטנדרטיים של מסורי מקיטה ובנוסף המגנזיום הינו קל יותר במשקלו ולכן קל יותר לנשיאה באתר העבודה.


מסורי מקיטה מומלצים:

מסור שולחן מקיטה LS1040 MAKITA

מסור אנכי מקיטה MAKITA 4350CT

מסור אנכי מקיטה MAKITA 4327

מסור עגול מקיטהMAKITA 5008MG

מסור גרונג מקיטה MAKITA LS1214