מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה

קיים מגוון רחב של מכשירי שטיפה בלחץ מים גבוה, מגוון המאפשר התאמת מכשיר השטיפה לדרישות הלקוח. מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה משמש לניקוי פנים כגון ניקוי בתי עסק, בתים פרטיים, משרדים ועוד. כמו כן משמש מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה לניקוי מרחבי חוץ כגון מרפסות, רצפות, מרחבים ציבוריים, בתי עסק, כלי רכב וניקוי משטחים שונים. מכשירי שטיפה אלו משמשים גם אנשי מקצוע לביצוע עבודות ניקיון, פתיחת סתימות בצנרת, הסרת צבע ועוד.

כיצד פועל מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה?

הקידמה הטכנולוגית מספקת פתרונות ניקוי יעילים ונוחים יותר מבעבר. מכשיר שטיפה בלחץ מים, הנקרא גם גרניק, משתמש בהזרמת לחץ מים גבוה. לחץ המים הגבוה מאפשר ניקוי יעיל יותר לעומת שיטות ניקוי אחרות, ומאפשר ניקוי במקומות שהתקשינו לנקות בעבר. היתרון שבשימוש במכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה הוא ששטיפה מסוג זה מונעת את החיכוך והחום שנוצרים עם המשטח בעת שימוש בשיטות ניקוי אחרות ובכך מונעת את הנזק שנגרם למשטח, מונעת את המאמץ הפיזי הרב ומספקת תוצאות מיטביות.

מה הם סוגי מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה?

מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה נחלק לשני סוגים: מכשיר שטיפה בלחץ מים חמים ומכשיר שטיפה בלחץ מים קרים. סוגים אלה שונים זה מזה, ועל כך נפרט:

מכשיר שטיפה בלחץ מים חמים וקיטור משמש לניקוי של לכלוך, שמן וכתמים קשים. שימושים רבים נעשים במכשירים מסוג זה בתחום התעשייתי, במפעלים, במוסכים ועוד. מכשיר שטיפה בלחץ מים חמים וקיטור נחלק לשתי קטגוריות: מכשיר שטיפה המופעל באמצעות חשמל ומכשיר שטיפה המופעל באמצעות סולר (להסבר מפורט לחץ כאן).

מכשיר שטיפה בלחץ מים קרים משמש לפעולות שונות ולניקוי פנים וחוץ כגון חצרות, בתים פרטיים, בתי עסק, כלי רכב ועוד. בשונה ממכשיר שטיפה בלחץ מים חמים, מכשיר שטיפה בלחץ מים קרים נועד למטרות ניקיון שאינן כוללות הסרת כתמים קשים.

איך לבחור מכשיר שטיפה?

בשל המגוון הרחב, חשוב לשקול את הפרמטרים הבאים כאשר אנו ניגשים לרכוש מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה, פרמטרים שיעזרו לנו לבחור מכשיר השטיפה המתאים עבורנו:

צרכי השימוש

מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה נותנן מענה למגוון רחב של צרכים. זוהי הנקודה העיקרית שיש לתת עליה את הדעת בעת רכישת מכשיר שטיפה. שימושים במכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה נעשים במרכזי קניות, מפעלים, משרדים, בתי עסק, מרחבים חיצוניים, בתים פרטיים ועוד. לשימושים פרטיים נעדיף בד"כ לרכוש מכשיר שטיפה קטן וקל יותר, בעל מנוע מופעל חשמל ושהספק לחץ המים שלו נמוך יחסית. לשימושים כבדים נעדיף בד"כ לרכוש מכשיר שטיפה גדול יותר, שהספק לחץ המים שלו גבוה יותר ושסוג המנוע שלו מותאם לסוג השימוש.

שימוש פנים/ חוץ

לצורך שימוש פנים, נבדוק אם דרישותינו לשימוש במכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה הן לשימושים קלים או כבדים. כך, לשימוש פנים ולעבודות קלות נעדיף לרכוש מכשיר שטיפה שהספק לחץ המים שלו הוא נמוך יחסית ושהוא עונה על דרישותינו. כך גם נעדיף לרכוש מכשיר שטיפה שגודלו ומשקלו קטנים לעומת מכשירי שטיפה לשימוש כבד. איחסון מכשיר שטיפה מסוג זה הוא גם נוח יותר. בסביבת פנים קיים בד"כ חיבור לחשמל, לכן נעדיף לרכוש מכשיר שטיפה בעל מנוע מופעל חשמל, שהינו בד"כ גם קטן וקל יותר לעומת מכשיר שטיפה לשימוש חוץ ולעומת סוג מכשיר שטיפה המופעל באמצעות סולר.

מנוע מופעל חשמל/ סולר

ההבדל העיקרי בבחירת מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה המופעל באמצעות חשמל למכשיר שטיפה המופעל באמצעות סולר הוא באם נעשה במכשיר השטיפה שימוש פנים או שימוש חוץ. במכשיר שטיפה המופעל באמצעות סולר נבחר בד"כ, אך לא רק, לשימושי חוץ. על שימושים אלו נמנה השימוש הפרטי כגון שטיפת הרכב או אירוע משפחתי במקום ללא נקודת חשמל. עליו גם נמנים שימושים כבדים כגון ניקוי מפעלים באזורים בהם לא קיימת נקודת חשמל, ניקוי רחבות חוץ, מוסכים ועוד. במכשיר שטיפה המופעל באמצעות חשמל נבחר בד"כ לשימושי פנים או לשימושים במקומות חיצוניים המקורבים לנקודת חשמל. על שימושים אלו נמנה השימוש הפרטי כגון ניקוי בתי מגורים, ניקוי כלי רכב וחצרות. עליו גם נמנים שימושים כבדים כגון ניקוי בתי עסק, משרדים ועוד.

הספק לחץ המים (PSI)

הכוונה כאן היא ללחץ המים המשתחרר בעת פעולת מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה. לשימושים כבדים כגון שימוש תעשייתי יידרש מכשיר שטיפה בעל לחץ מים גבוה לעומת שימוש ביתי או פרטי בו יידרש מכשיר שטיפה בעל לחץ מים נמוך. לכן, יש לוודא שלחץ המים שמכשיר השטיפה מספק עונה על דרישותינו ומותאם לצרכינו, כך שנקבל את התוצאות הרצויות.

גודל ומשקל המכשיר

ההיצע הרחב של מכשירי השטיפה מונה מכשירים בגדלים ובמשקלים שונים. מכשיר שטיפה לשימוש כבד יהיה בד"כ גדול וכבד יותר, לעומת מכשיר שטיפה לשימוש פרטי, שיהיה בד"כ קטן יותר. הסיבה לכך היא שמכשיר שטיפה גדול מספק לחץ מים גבוה יותר שבד"כ נדרש לשימושים כבדים, לעומת מכשיר שטיפה לשימוש פרטי, בו נדרש לחץ מים נמןך יותר. סיבה נוספת היא סוג המנוע, כאשר מכשיר שטיפה בלחץ מים גבוה בו מנוע המופעל באמצעות סולר יהיה בד"כ כבד יותר מאשר מכשיר שטיפה בעל מנוע המופעל באמצעות חשמל.

שתפו את הטיפ

אולי יעניין אותך...

סגירת תפריט
דילוג לתוכן