טיפים לצביעה עם רולר לצבע

אם אין לך הרבה ניסיון בצביעה עם רולר בטח תשמח לדעת שכלי עבודה זה יעיל מאוד וקל לשימוש כל עוד שומרים על מספר כללים בסיסיים בעבודה.

לפני שמתחילים חשוב לבחור את הרולר שמתאים לסוג הצבע ולמשטח אותו רוצים לצבוע ובאיכות מתאימה להיקף העבודה:

וודא שיש לרולר מסגרת וידית חזקה שיחזיקו מעמד בעבודה ארוכה, את בדיקה זאת תוכל לבצע ע"י הפעלת לחץ וגלגול הרולר כלפי משטח ובכך לקבוע את איכות הרולר והחוזק של המבנה שלו.

היקף הרולר צריך להתאים לסוג המשטח אותו הולכים לצבוע. משטחים חלקים יהיה קל ונוח לצבוע עם רולר בקוטר קטן עד בינוני ומשטחים מחוספסים יותר יהיה נוח לצבוע עם רולר בעל קוטר בינוני עד גדול.

סוג השיער שעל הרולר משתנה מאחד לשני ומשפיע על כמות הצבע שנספג ברולר, הפיניש בצביעה, מהירות העבודה וגורמים נוספים. חשוב להתייעץ ולבחור את הרולר עם סוג השיער שמתאים לסוג הצבע איתו עובדים.

הכנת הרולר לעבודה:

ממש לפני תחילת העבודה כדאי להרטיב קלות את הרולר במדלל של הצבע. לדוגמא אם אתם צובעים קיר בצבע אקרילי (על בסיס מים) הרטיבו את הרולר לפני הטבילה שלו בצבע כדי שיהיה לח ואם צובעים בצבע שמן שמדולל בטינר הרטיבו קלות את הרולר בטינר לפני תחילת העבודה. לאחר מכן טבלו את הרולר בצבע וגלגלו אותו על משטח מגש הצבע כדי לנקז צבע עודף מהרולר. פעולה זאת תבטיח טפטוף מינימלי של צבע מהרולר.

בזמן הצביעה:

תנועות צביעה נכונות הם תנועות בצורת "N " או "M" על המשטח בשכבה ראשונה. בצביעה של שכבה שנייה עבדו בתנועות ישרות מלמטה למעלה. את הקצוות של המשטח ופינות כדאי לצבוע עם מברשת צבע ולא עם הרולר לשם קבלת פיניש אחיד ויפה ללא נזילות צבע ולכלוך מיותר. בנוסף בזמן העבודה אם נוצרים פסים וסימני צבע לא אחידים עם הרולר כדאי לעבור עם מברשת רגילה ולמרוח את הסימנים לפני שהצבע מתייבש, אם לא תעשה כך יהיה הרבה יותר קשה לאחר מכן לטשטש ולכסות את הסימנים.

בסיום העבודה:

אם אתה עושה הפסקה של כמה שעות עד יום, עטוף את הרולר בסמרטוט רטוב או שקית ניילון רטובה. במקרים של צביעה עם צבע על בסיס שמן הכנס את הרולר לתוך דלי עם מים עד להמשך העבודה. בהפסקות ארוכות יותר או בסיום העבודה נקה היטב את הרולר והסר ממנו שאריות צבע, ייבש אותו ורק לאחר שהוא יבש שים אותו באחסון.

שתפו את הטיפ

אולי יעניין אותך...

סגירת תפריט
דילוג לתוכן