איך להחליף אריחי ריצוף שבור?

החלפת אריח קרמיקה בודד ברצפת קרמיקה יכולה להראות כעבודה רבה מאוד במבט ראשון. אך למעשה, העבודה קלה קצת יותר ממה שנראית. באמצעות מספר כלי עבודה וזמן לא רב, ניתן לתקן את רצפת הקרמיקה ביתר קלות. עם התחלתה תראה העבודה קצת מלוכלכת וכמובן רבה מאוד אך המוצר המוגמר בהחלט שווה את המאמץ.

חומרים וכלי עבודה דרושים:

  • דבק קרמיקה
  • תערובת רובה
  • אזמל
  • מרצע – דוקרן או כלי דק
  • פטיש
  • ספוג
  • שפכטל למילוי טיט או כף טייחים
  • ברגים או מסמרים

לפני תחילת העבודה תצטרכו לבקר בחנות הריצוף המקומית, אתרו ורכשו את כמות האריחים התואמים שעליכם להחליף. יהיה זה רעיון טוב לרכוש אריח אחד נוסף או אפילו שניים למקרה שהאריח אותו תרצו להרכיב ישבר בעצמו. כעת, לאחר רכישת כל הציוד הנדרש, ניתן להתחיל בעבודה:

1. התחילו את העבודה על ידי הסרת כל הרובה הישנה סביב האריח הניזוק בעזרת אזמל או מרצע (כלי דק שיכנס בפוגות, חריצים שבין האריחים ואיתו תסירו את הרובה). נהגו בעדינות ובזהירות כדי למנוע שבירת אריחים נוספים מסביב. באמצעות האזמל והפטיש נפצו את האריח הסדוק, שברו לחלקים קטנים והוציאו אותו ממקומו.

2. שפשפו את יתרת הדבק והרובה והסירו אותה מן הרצפה. השתדלו שהרצפה תהיה חלקה ונקייה עד כמה שאפשר כדי לאפשר לאריח החדש להידבק בצורה טובה יותר. שלב זה עלול לצרוך זמן רב, אז בבקשה סבלנות.

3. דאגו שהרצפה במקום בו ימוקם האריח החדש, תהיה שלמה וישרה. חריקות יכולות להעיד על רצפה לא ישרה, דבר שיכול לגרום לאריח להשתחרר ממקומו. תקנו וסדרו כל חלק ברצפה שנראה לכם רופף או חורק, זאת על ידי הוספת מסמרים או ברגים נוספים בתוך הקורות מתחת לרצפה או תיקון הבטון ע"י מלט.

4. כעת, מרחו דבק על צידו האחורי של האריח החדש בעזרת שפכטלים מיוחדים למילוי טיט או כף הטייחים ולאחר מכן הניחו אותה במקומה ולחצו עליה בחוזקה שתהיה בגובה אחיד עם שאר המרצפות שמסביבה. לפני מערב לשלב הבא חכו ודאגו שהדבק יתייבש לגמרי.

5. לאחר שהדבק יתייבש ניתן להתחיל למלא רובה מסביב לאריח החדש. השתמשו בספוג לסילוק עודף של רובה. אפשרו לרובה להתייבש לפחות כרבע שעה לפני סילוק הרובה העודף. לאחר מכן, הניחו לייבוש 24 שעות.

לאחר שהתייבש האריח ניתן לצפות את הרובה בחומר אוטם רובה, שקוף וחסין מים. פעולה זו תמנע ריקבון ברובה, טחב וכתמים למיניהם.

שתפו את הטיפ

אולי יעניין אותך...

סגירת תפריט
דילוג לתוכן